top of page

РІШЕННЯ ЄПАРХІАЛЬНОЇ РАДИ, ЩОДО СВЯТКУВАННЯ РІЗДВА ХРИСТОВОГО.


12 грудня 2022 року Божого у приміщенні єпархіального управління Івано-Франківської єпархії ПЦУ, відбулося засідання єпархіальної ради під головуванням Митрополита Галицького Андрія за участю вікарного єпископа Коломийського Павла, намісників монастирів,деканів, голів братства св.ап.Андрія, та товариства св.Володимира. Одним із великої кількості питань, що вирішувалися, роглядалося питання про святкування Різдва Христового.

Підсумок цього обговорення такий: духовенство Івано-Франківської єпархії ПЦУ, одноголосно підтримує святкування Різдва Христового 7 січня.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА: Ми святкуємо 7 січня Різдво Христове не тому, що так святкує росія. Коли католицька Європа переходила на Григорянський календар, а ми вирішили залишитися на Юліанському календарі, то під Московським царством була невелика частина українських земель. А московського патріархату взагалі ще не було. Більша частина сучасної України тоді була під Річчю Посполитою (яка перейшла на Григорянський календар), а Київська митрополія підпорядковувалася на той час Константинопольському патріархату. Святкування за Юліанським календарем дуже довго допомагало українцям зберегти свою окремішність, ідентичність, наочно бути іншимим від католиків-поляків. А коли 1918 році антицерковна радянська влада прийняла Григорянський календар, то збереження Церквою Юліанського було своєрідним опором їй. Тому Різдво Христове - 7січня часто називали Українським Різдвом, а 14 січня -Українським Новим Роком. Стосовно дат, то ми завжди святкували Різдво 25 грудня за Юліанським календарем - це 7 січня за Григорянським. Сьогодні в світі живуть за Юліанським календарем: Єрусалимська Православна Церква, Сербська Православна Церква, Грузинська Православна Церква, Православна Церква України, а також всі монастирі гори Афон, що є оплотом Православ'я. Тому не політизуйте свято Різдва Христового, адже "Ісус Христос сьогодні, вчора і навіки Той Самий" (Євр.13:8).Comments


bottom of page