top of page

Богослужіння в день свята Святої Тройці.Освячення Монастирського головного Храму.


Напередодні неділі у вечері у Храмі "Різдва Христового" відслужилося вечірня Богослужіння. А 4 червня 2023 року Божого, в День Святої Тройці о восьмій годині ранку відслужився водосвятний молебінь. А о десятій годині Високопреосвященнійший Андрій, Митрополит Галицький, Керуючий Івано-Франківською Єпархією ПЦУ, Священноархімандрит Свято-Троїцького чоловічого монастиря, здійснив чин освячення новозбудованого храму «Пресвятої Тройці» Святої обителі, Св. Престолу, іконостасу та очолив у ньому перше Богослужіння.

Новозбудований храм було споруджено на щирі пожертви небайдужих людей за короткий час. Тож нинішній день став по справжньому особливим для всіх.

Церковні дзвони сповістили про прибуття Правлячого Архієрея єпархії. Владику-Митрополита традиційно зустріли хлібом-сіллю, після чого намісник монастиря ігумен Афанасій (Лазарович) запросив Його Високопреосвященство піднести молитви до Господа, здійснити освячення храму та звершити Святу Літургію.

Високопреосвященнійшому Владиці співслужили: намісник Спасо-Преображенського Угорницького чоловічого монастиря Преосвященнійший єпископ Коломийський Павло (Мисак), вікарій Івано-Франківської єпархії, намісник монастиря ігумен Афанасій (Лазарович), намісник Свято-Михайлівського чоловічого монастиря архімандрит Михаїл (Гринів), скитоначальник Свято-Покровського скита Спасо-Преображенського чоловічого монастиря ігумен Ювеналій, декан Косівський митрофорний протоієрей Петро (Дяків), декан Коломийський митрофорний протоієрей Даниїл (Коржинський), декан Яремчанський митрофорний протоієрей Дмитро (Кашевко),митрофорний протоієрей Іоан (Сабадаш).митрофорний протоієрей Василь (Дем'яни),митрофорний протоієрей Микола (Белей),митрофорний протоієрей Володимир (Мельник),митрофорний протоієрей Василь (Бойчук),митрофорний протоієрей Василь (Олексевич),протоієрей Павло (Горіца),протоієрей Мар'ян (Штаюра),протоієрей Микола (Грицанюк),протоієрей Мирослав (Гулик),протоієрей Святослав (Куцела),протоієрей Володимир (Солоджук),ієрей Іоан (Дзюба),ієрей Димитрій (Слюсарчук),диякон Юрій (Семенович),ієродиякон Паїсій (Горганюк).

На Малому вході з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, намісника монастиря ігумена Афанасія було возведено у сан архімандрита, клірика Івано-Франківської єпархії ієрея Дмитра – в сан протоієрея, а диякона Свято-Покровського кафедрального собору м.Івано-Франківська Юрія - в сан протодиякона, а ієродиякона Паїсія ногороджено камелавкою.

Під час Літургії були піднесені молитви за мир в нашій державі, за українських воїнів та за якнайшвидше припинення війни.

На запричасному проповідував декан Косівський митр. прот. Петро. Після Літургії Його Високопреосвященство виголосив проповідь, а також привітав теплими словами намісника монастиря архімандрита Афанасія з визначною подією та вручив для монастиря Благословенну грамоту Предстоятеля. Також відзнаками Предстоятеля, Архієрейськими грамотами та відзнаками Івано-Франківської єпархії ПЦУ були нагороджені численні меценати, жертводавці та прихожани монастиря. Архімандрита Афанасія та всіх присутніх також привітали владика Павло, який подарував ікону Угорницької Божої Матері, присутнє духовенство та духовні чада.

Подячне слово мовив архімандрит Афанасій, який склав слова подяки Владиці Андрію за його святительскі молитви та благословення і подарував Владиці Андрію та Владиці Павлові ікони Пресвятої Тройці та букети троянд.

Відправа завершилась освяченням каплиць , Хресним ходом довкола храму ,окроплення святою водою та помазання святим єлеєм.


Водосвятний Молебінь.
Освячення Храму.


Божественна Літургія.
Comments


bottom of page